Lęki i niepokoje towarzyszą nam na przestrzeni życia i często blokują przed działaniem, czasem nawet paraliżują. Jeśli chcesz przyjrzeć się swoim obawom i zobaczyć, jakie niosą dla Ciebie przesłanie, jakie jest ich zadanie, zapraszamy Cię na warsztat.
Poznasz metodę oswajania niepokoju, która polega na okazaniu sobie empatii i wygospodarowaniu przestrzeni dla lęku, zaproszeniu go do dialogu. Praca zakończy się świadomą decyzją, wybraniem konkretnego działania ukierunkowanego na rozwiązanie trudnej sytuacji.
6 listopada 2016, godz. 18:00 – 21:30.
Ośrodek Kultury Ochoty OKO, ul. Grójecka 75, Warszawa
Warsztat „Obejmij swój lęk i poczuj się wolna” kosztuje 72 zł w karnecie festiwalowym, a poza karnetem 78 zł. Szczegóły można znaleźć na stronie Festiwalu (aby przejść dalej zaakceptuj regulamin).
Aby się zapisać należy wejść w ogólne rezerwacje na Festiwal Progressteron, odszukać warsztat po dacie i tytule, zaznaczyć i przejść dalej.
Małgorzata Sobiesiak – Psycholożka, trenerka komunikacji. Współtworzy firmę Empathic Way. Jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II wydziału psychologii. Ukończyła I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii oraz podyplomowe studia w zakresie logopedii na UMCS w Lublinie. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Swoje kompetencje zdobywała w środowisku osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w Centrum Aktywności Środowiskowej MOPR w Lublinie. Prowadziła warsztaty psychoedukacyjne i zajęcia terapeutyczne dla dzieci, cykliczne warsztaty dla rodziców rozwijające kompetencje wychowawcze, konsultacje psychologiczne, zajęcia z mediacji dla nastolatków oraz indywidualne i grupowe zajęcia logopedyczne. Współpracowała z lubelskimi przedszkolami, jako trener i logopeda.
Magdalena Malinowska – Trenerka komunikacji. Współtworzy firmę Empathic Way, która powstała, by dzielić się z innymi wiedzą na temat komunikacji empatycznej poprzez szkolenia i sesje indywidualne. Ukończyła m.in. psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. O Porozumieniu bez Przemocy uczyła się m.in. od następujących trenerów i trenerek: Yoram Mosenzon, Roxy Manning, Sabine Geiger, Joanny Młynarz, Lucyny Wieczorek, Ewy Orłowskiej, Kay Rung, Liv Larsson, Pernille Plantener, Deborah Bellamy, Miki Kashtan. Warsztaty prowadzi od 2013 roku. Ma wieloletnie doświadczenie w koordynacji strategii szkoleniowej w programie europejskim Erasmus+ oraz we współpracy z organizacjami pozarządowymi.