Wczytuję

« Wszystkie wydarzenia

Więcej porozumienia. Szkolenie NVC dla średniozaawansowanych

6 kwietnia godz. 18:00 - 20:30

699 zł – 999 zł
Więcej porozumienia. Szkolenie NVC dla średniozaawansowanych

Znasz już podstawy NVC, wiesz czym jest empatia i szczere wyrażanie siebie, jednak w silnych emocjach wciąż wracasz do starych schematów?

Może łapiesz się na doradzaniupocieszaniu lub opowiadaniu historii ze swojego życia w momencie, gdy druga osoba potrzebuje empatii? Zaczynasz się bronić lub tłumaczyć, zamiast zacząć od wysłuchania drugiej osoby z otwartością?

Może wciąż trudno Ci mówić o swoich uczuciach i potrzebach, a gdy wreszcie się na to decydujesz, to w Twoją wypowiedź nadal wkradają się oceny i krytyka?

A może po prostu chcesz więcej? Więcej wiedzy, więcej ćwiczeń, więcej empatii i więcej autentyczności?

 

Jeśli tak, to zapraszam Cię na szkolenie NVC dla średniozaawansowanych „Więcej porozumienia”!

Wesprę Cię w rozwijaniu Twoich kompetencji w gronie osób, które tak jak Ty są zafascynowane NVC.

 

Podczas tego szkolenia:

– pogłębisz swoje rozumienie empatii i szczerości;

– przyjrzysz się swoim potrzebom i zaczniesz brać je bardziej na serio;

– zwiększysz umiejętność słuchania z empatią osób, które dają Ci informacje zwrotne lub mają zupełnie inne poglądy niż Ty;

– zwiększysz umiejętność wyrażania tego, co dla Ciebie ważne, nie dając się ponieść automatycznym reakcjom;

– przećwiczysz mówienie o rzeczach trudnych, wywołujących emocje, przy jednoczesnym dbaniu o relację z drugą osobą;

– poznasz sposoby na to, by stosując NVC brzmieć bardziej naturalnie;

– poznasz osoby, z którymi będziesz mógł/mogła praktykować NVC pomiędzy warsztatami.

 

Zakres tematyczny:

Moduł 1 – Piękno Twoich potrzeb

Moduł 2 – Empatyczne słuchanie – pogłębienie praktyki

Moduł 3 – Słuchanie trudnych informacji zwrotnych

Moduł 4 – Mówienie o tym, czego pragniesz i co Ci nie pasuje

Moduł 5 – Podejmowanie trudnych decyzji – wewnętrzna mediacja

Moduł 6 – Radzenie sobie z wewnętrznym krytykiem

Moduł 7 – Złość, wstyd i poczucie winy

Moduł 8 – Transformacja wrogiego obrazu

Moduł 9 – Potoczne NVC („street giraffe”)

Moduł 10 – Świętowanie i „opłakiwanie” – podsumowanie szkolenia

 

Szkolenie skierowane jest do osób, które:

– próbują wykorzystywać NVC w życiu, jednak przychodzi im to jeszcze z dużym wysiłkiem;

– w silnych emocjach zapominają o „języku żyrafy” i przechodzą na „szakala”;

– chcą pogłębiać swoje rozumienie NVC i praktykować empatyczne słuchanie i szczere wyrażanie siebie w bezpiecznym otoczeniu;

– mają za sobą przynajmniej 8 godzin warsztatów z podstaw Porozumienia bez Przemocy – ze mną lub z innym trenerem/inną trenerką;

znają założenia NVC i cztery kroki oraz wiedzą, czym jest szczerość i empatia wg NVC.

 

To szkolenie online to:

– 10 warsztatów online: dziesięć 2,5-godzinnych spotkań na platformie ZOOM w czwartki o godzinie 18:00-20:30. Daty: 6.04, 13.04, 20.04, 4.05, 11.05, 18.05, 25.05, 1.06, 15.06 oraz 22.06.2023.

– Praktyka w dwójkach/trójkach empatycznych między warsztatami.

– Wsparcie trenerki w dedykowanej grupie na platformie online.

– Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z wyszczególnioną liczbą godzin, w których będziesz uczestniczyć na żywo.

UWAGA: To szkolenie NIE BĘDZIE NAGRYWANE! Aby w pełni skorzystać ze szkolenia bądź na żywo.

 

Bonusy:

Osoby, które dołączą do tego szkolenia otrzymają także:

  • dostęp do kursu online „Cztery kroki do lepszej relacji z innymi” (6 miesięcy);
  • mini-Ebook „Cztery kroki NVC w praktyce”;
  • 2 zestawy kart „Trudne sytuacje” w formacie PDF przydatne podczas ćwiczenia w podgrupach i indywidualnie.

 

Jak i kiedy:

Całe szkolenie będzie trwało 11 tygodni, w czasie których spotkamy się 10 razy online na darmowej platformie ZOOM. Aby dołączyć do spotkań, potrzebujesz komputer/laptop z kamerą i mikrofonem oraz zainstalowaną aplikacją Zoom.

Terminy spotkań: czwartki (6.04, 13.04, 20.04, 4.05, 11.05, 18.05, 25.05, 1.06, 15.06 oraz 22.06.2023) o godz. 18:00-20:30

 

Koszt:

Cena regularna (od 3 kwietnia): 999 zł

Cena promocyjna od 25 marca do 2 kwietnia: 849 zł

Cena promocyjna do 24 marca: 699 zł

Jeśli potrzebujesz fakturę na firmę/organizację, napisz o tym w uwagach do zamówienia i podaj NIP.

 

Zapisy:

Zapisz się na stronie: https://www.empathicway.pl/online/produkt/wiecej-porozumienia-szkolenie-nvc-dla-sredniozaawansowanych/

Zapisy trwają do 5 kwietnia 2023, chyba że wcześniej skończą się miejsca.

 

 

Kontakt:

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz więcej szczegółowych informacji zachęcam do kontaktu mailowego: kontakt@empathicway.pl

 

Trenerka:

Magdalena Malinowska-Berggren Empathic Way O mnieMagdalena Malinowska-Berggren

Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy (certyfikat CNVC, USA). Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji, prywatnych i zawodowych, poprzez szkolenia indywidualne i grupowe pogłębiające umiejętność skutecznej komunikacji. Inspiruję do szczerego dawania informacji zwrotnych oraz otwartości na perspektywę innych osób. Pomagam we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy (NVC) m.in. w związkach, firmach i w organizacjach pozarządowych.

Pracuję głównie z osobami, które pragną czerpać radość i spełnienie z autentycznych relacji z innymi. Chcą doświadczać życia we wszelkich jego aspektach, nie boją się wyzwań oraz mają odwagę poznawać siebie i innych.

Jeśli jesteś jedną z takich osób, to zapraszam na moje warsztaty oraz szkolenia indywidualne podczas których pomagam przekuć teorię w praktykę. Zachęcam do małych kroków, których ostatecznym rezultatem są namacalne efekty.

www.empathicway.pl

 

Co mówią uczestnicy o szkoleniach ze mną?

„Dzięki kursowi poznałam lepiej narzędzia, które pomagają skuteczniej i efektywniej komunikować swoje uczucia, potrzeby i prośby. Mocną stroną kursu jest praca w grupach, dzięki której wiedza bardziej się układa w głowie i zostaje na dłużej. Fantastyczna atmosfera, pełna szacunku, otwartości i szczerości zdecydowanie pomaga w przyswajaniu wiedzy. Polecam” Gosia

„Szkolenie prowadzone było w bardzo profesjonalny sposób. Ćwiczenia bardzo ciekawe, pogłębiające poznawane treści. Kurs na platformie między spotkaniami utrwalał to, co było na zajęciach. Całość spójna, bardzo dobrze przemyślana.” Kasia

„To szkolenie NVC jest jednym z najlepszych szkoleń, w jakich uczestniczyłam. Profesjonalizm, ciepło, łagodność osoby prowadzącej, sprawia, że godziny spędzone przed komputerem nie są stracone. Z jakimkolwiek bagażem złości, czy zmęczenia po całym dniu pracy zaczynałam szkolenie, kończyłam zadowolona, wyciszona, lekka i bogatsza o wiedzę, która jest bezcenna w codziennym dialogu z drugim człowiekiem, zaczynając od członków mojej rodziny. Dziękuję!” Danuta

„Dzięki temu szkoleniu zwracam uwagę na swoje potrzeby i uczucia, gdyż dowiedziałam się, że są mega ważne i już doświadczyłam w praktyce, że są ważne i warto o nich mówić drugiej osobie. Słuchanie z empatią – niby znałam, ale po tym kursie na pewno wiem więcej, jestem bogatsza o wiedzę, jak słuchać z empatią. Teraz tylko wdrażać w codzienne życie!”

„Bardzo ważne były dla mnie zadania praktyczne. To takie laboratorium, które stwarza bezpieczne warunki do prób i błędów”

„Dzięki temu kursowi w bardzo krótkim czasie wynoszę o wiele lepszą relację z moim synem – mieliśmy trudny okres, a teraz jest o wiele, wiele lepiej z mojej perspektywy i z jego. I mam takie poczucie, że i on lepiej mnie rozumie, i on chyba też, że ja jego lepiej rozumiem, i że rozmawiamy na całkiem innym poziomie niż wcześniej, gdzie było z mojej strony bardzo dużo emocji (przede wszystkim frustracji wynikającej z poczucia odpowiedzialności za tę naszą relację, która zaczynała zmierzać w złym kierunku)”

„Wychodzę z tego kursu dużo silniejsza i to nie znaczy, że nie popełniam nadal błędów, czy że nie łapię się ciągle na dostrzeganiu tych błędów u innych, ale naprawdę mam więcej energii do tego, żeby to poprawiać na tyle, na ile mam siłę. Mam dużo większą świadomość tego, jak słucham, jak mówię, jak myślę – po prostu ilość refleksji, które miałam podczas wszystkich modułów kursu i podczas wszystkich rozmów z innymi uczestnikami w podgrupach i parach, jest oszałamiająca. Korzystając wcześniej z innych różnych źródeł wiedzy psychologicznej, nigdy nie trafiłam na taki kurs, i jeszcze poprowadzony w taki sposób, że dał mi dużo obserwacji o mnie samej w relacjach z innymi.”

„To, co biorę z tego kursu, to jasność wyrażania swoich myśli i uczuć, dużo większą umiejętność wyrażania w pełni siebie i szczerości ze sobą…”

„Dzięki temu, że miałem okazję posłuchać innych osób opowiadających o różnych sytuacjach, mogłem głębiej wniknąć w siebie, bo nieraz te sytuacje mi też się zdarzały – może fakty były inne, ale emocje i potrzeby, które za tym stały, były te same. I o ile do tej pory mój kontakt z NVC był bardziej pod kątem umiejętności komunikacji z innymi, to dzięki temu kursowi po raz pierwszy w tak bardzo świadomy sposób, w dużym stopniu dzięki ćwiczeniom, które Magda przygotowałaś, miałem też okazję bardziej spojrzeć w głąb siebie. Dziękuję Magdo za sposób, w jaki poprowadziłaś to szkolenie – za przestrzeń którą nam dawałaś do tego, żebyśmy mogli swobodnie rozmawiać o rzeczach bardzo osobistych”

 

——————————————

UWAGA:

Szkolenia online odbywać się będą przy użyciu darmowej aplikacji ZOOM. Aby dołączyć do spotkań na żywo, potrzebujesz komputer/laptop z kamerą i mikrofonem. Spotkania nie będą nagrywane.

Treści bonusowego kursu online “Cztery kroki…” nie będą wysyłane mailem. Całość kursu jest dostępna na platformie – kurs znajdziesz na stronie Moje konto widocznej po zalogowaniu się. Masz do niego dostęp w dowolnym czasie i z dowolnego komputera/telefonu. Wymaga to posiadania konta na platformie (utworzy się samodzielnie przy składaniu zamówienia) i zalogowania się.

Uczestnicy szkolenia będą mieć dostęp do dedykowanej grupy na platformie. Aby z niego skorzystać wymagane jest zalogowanie się.

Link do warsztatów, link do grupy oraz bonusy przesłane zostaną zaraz po zapisaniu się na szkolenie – sprawdź Spam i zakładkę Oferty, gdyż moje wiadomości czasem tam trafiają.