Wczytuję

« Wszystkie wydarzenia

 • To wydarzenie już się odbyło.

Efektywne sposoby porozumiewania się z dzieckiem – warsztat dla rodziców

2016-09-18 godz. 15:00 - 18:00

Efektywne sposoby porozumiewania się z dzieckiem

Uwaga: brak wolnych miejsc! Efektywne sposoby porozumiewania się z dzieckiem – bezpłatny warsztat dla rodziców w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych PRUDENTIAL. Zapraszamy na praktyczny warsztat, na którym dowiesz się jak efektywnie rozmawiać ze swoim dzieckiem i radzić sobie z jego emocjami. Poznasz narzędzia, dzięki którym codzienne funkcjonowanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze, a Twoje relacje z dzieckiem znacząco się poprawią.

Warsztat organizowany jest we współpracy z Fundacją Rodzinną.

Słowo o warsztacie:

Praktyczny warsztat oparty na metodzie aktywnego słuchania i Porozumieniu bez Przemocy poruszający następujące zagadnienia:

 • rola uczuć i potrzeb w komunikacji z dzieckiem;
 • szczerość i empatia bazą porozumienia;
 • co zamiast kar i nagród – różnica między karą a konsekwencją;
 • rola wyobraźni w komunikacji z dzieckiem;
 • słowo klucz – jak najszybciej dotrzeć do dziecka;
 • niewerbalne sposoby komunikowania się z dzieckiem.

Korzyści z udziału w warsztacie:

 • dowiesz się, co zrobić, kiedy ogarniają Cię silne emocje lub bezradność w kontakcie z dzieckiem;
 • dowiesz się jak świadomie dobierać słowa by nie ranić;
 • poznasz prosty sposób komunikowania swoich potrzeb, dający pewność, że zostaniesz wzięty/wzięta pod uwagę;
 • poznasz bazowe założenia Porozumienia bez Przemocy i ich wpływ na budowanie bliskości z dzieckiem;
 • doświadczysz mocy wyobraźni w aspekcie nawiązywania porozumienia z dzieckiem.

Dla kogo:

Warsztat skierowany jest do rodziców zainteresowanych rozwijaniem swojej wiedzy i umiejętności w zakresie komunikacji z dzieckiem.

Zapisy:

Warsztat jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Maksymalna liczba uczestników: 15.

 

Miejsce:

Fundacja Rodzinna, ul. Paca 40, Warszawa

Czas trwania:

3 h

Termin:

18 września 2016 r. (niedziela), godz. 15:00-18:00

Kontakt:

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz więcej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu mailowego: kontakt@empathicway.pl.

Prowadzące:

Magdalena Malinowska – Trenerka komunikacji. Współtworzy firmę Empathic Way, która powstała by dzielić się z innymi wiedzą na temat komunikacji empatycznej poprzez szkolenia i sesje indywidualne. Ukończyła m.in. psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Warsztaty prowadzi od 2013 roku. Ma wieloletnie doświadczenie w koordynacji strategii szkoleniowej w programie europejskim Erasmus+ oraz we współpracy z organizacjami pozarządowymi. www.empathicway.pl

Małgorzata Sobiesiak – Psycholożka, trenerka komunikacji. Współtworzy firmę Empathic Way. Jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II wydziału psychologii. Ukończyła I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii oraz podyplomowe studia w zakresie logopedii na UMCS w Lublinie. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadziła warsztaty psychoedukacyjne i zajęcia terapeutyczne dla dzieci, cykliczne warsztaty dla rodziców rozwijające kompetencje wychowawcze, konsultacje psychologiczne, zajęcia z mediacji dla nastolatków oraz indywidualne i grupowe zajęcia logopedyczne. Współpracowała z lubelskimi przedszkolami, jako trener i logopeda. www.empathicway.pl

Do zobaczenia!

Miejsce

Fundacja Rodzinna
ul. Paca 40
Warszawa, Polska