Magdalena Malinowska-Berggren

Certyfikowana trenerka NVC

Pomagam zrozumieć siebie i innych

Odkrycie Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC) zmieniło moje życie oraz sposób traktowania siebie i innych, dlatego pragnę inspirować ludzi do autentyczności i współpracy oraz rozpowszechniać szczere i jasne wyrażanie siebie oraz słuchanie innych z szacunkiem i empatią. Chcę, by wokół mnie panowała życzliwość, harmonia oraz pokój i wierzę, że każdy człowiek pragnie wzbogacać życie innych osób, tylko nie zawsze wie, jak to zrobić. Też tak masz? Mogę Cię wesprzeć w dojrzeniu różnych możliwości!

Magdalena Malinowska-Berggren Empathic Way O mnie

Hej, tu Magda!

Moje działania oparte są o Porozumienie bez Przemocy (NVC), którego twórcą jest Marshall B. Rosenberg, o metody edukacji pozaformalnej oraz podejście Coaching for Transformation. Prowadzę firmę Empathic Way (www.empathicway.pl), w ramach której propaguję Porozumienie bez Przemocy (NVC) oraz rozpowszechniam szczere i jasne wyrażanie siebie oraz słuchanie innych z szacunkiem i empatią. Współtworzę także Empathic Way Europe, które szerzy NVC po angielsku w całej Europie, i nie tylko. Oferuję regularne warsztaty grupowe i szkolenia indywidualne zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jestem autorką kursu online „Cztery kroki do lepszej relacji z innymi i sobą”. Wspólnie z Martą Kułagą napisałam „Itinerarium NVC” – książkę skierowaną do osób, które są zainteresowane pogłębieniem swojej wiedzy z zakresu NVC oraz certyfikacją CNVC.

Ukończyłam psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, roczną Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA, trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w Dojrzewalni Róż oraz szkolenie „Coaching oparty na potrzebach” prowadzone przez Pernille Plantener z Danii, która jest akredytowanym coachem PCC ICF oraz Coaching for Transformation. Ukończyłam też studia podyplomowe Life Coaching Start Up w Collegium Civitas, którego program został zaakceptowany przez ICF (Approved Coach Specific Training Hours ACSTH). Poza tym, uczestniczyłam w „Giraffe Business School prowadzonej przez Marie Miyashiro.

Porozumienie bez Przemocy poznałam w 2010 roku i „przepadłam” na zawsze. Uczestniczyłam w ponad 500 godzinach szkoleń i warsztatów z zakresu Porozumienia bez Przemocy prowadzonych przez polskich i zagranicznych trenerów NVC, m.in.: Miki Kashtan, Yoram Mosenzon, Roxy Manning, Sabine Geiger, Kay Rung, Liv Larsson, Joanna Młynarz, Lucyna Wieczorek, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Towe Widstrand, Shona Cameron, Deborah Bellamy, Joachim Berggren, Marta Kułaga, Aga Rzewuska-Paca, Kirsten Kristensen, Magdalena Sendor i Robert Maoz Kržišnik.

Prowadziłam szkolenia między innymi dla WTW Services, Stanley Black & Decker, Interdisciplinary Division for Energy Analyses, McCormick, Fundacji L’Arche Polska, Fundacji Konsumentów, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Dzieci Niczyje), Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacji EY, Fundacji Koocham, Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, dla studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej i Ośrodka Studiów Amerykańskich. Mam prawie dziesięcioletnie doświadczenie w edukacji pozaformalnej oraz we współpracy z organizacjami pozarządowymi z Polski i Europy, m.in. z NaturKultur (Niemcy), YouthWatch (Słowacja), Asociace neformálního vzdelávaní ANEV (Czechy).

Współorganizowałam Maraton Empatii w 2016 roku oraz dwie edycje Polskiego Festiwalu NVC (w 2017 i 2018 roku). Zorganizowałam międzynarodowe projekty Time for Empathy oraz Time for Honesty, w ramach których trenerzy z całej Europy dzielili się za darmo swoją wiedzą z zakresu NVC.

Uczestnicy o mnie

Zwróciłam się do Magdy z podwójną prośbą – merytorycznym wsparciem dotyczącym tego, gdzie jest empatyczny kontakt a gdzie inne formy wspierania drugiego człowieka oraz z moimi emocjami, związanymi z samym procesem słuchania bliskich z empatią. Magda w ciągu kilku minut dała mi oparcie i stworzyła życzliwą, bezpieczną atmosferę, dzięki której mogłam zagłębić się w moje emocje i lepiej je zrozumieć, jednocześnie bez trudu przeskakiwała w tematy teoretyczne, gdy zadawałam dręczące mnie pytania z zakresu samej metody. Tylko godzina – a wyjaśniło się bardzo wiele.
Serdecznie polecam spotkanie z Magdą. 

Małgorzata Gutowska-Sulik

Uczestniczka szkolenia indywidualnego

Już nieraz korzystałam z Magdy materiałów, doczytywałam i bardzo jestem pod wrażeniem jej nieustawania w zachęcaniu do zmiany i to jakże niezwykłej:). Ja także od kilku lat ćwiczę  i bardzo jestem wdzięczna, że spotkałam pięknych ludzi, którzy wspierali mnie w poznawaniu NVC.

Zofia Kruczała

Nauczycielka w szkole specjalnej

Porozumienie bez Przemocy jest dla mnie drogą bez odwrotu – tak jakbym był analfabetą i ktoś nauczył mnie czytać. Kiedy poznałem NVC wydawało mi się za trudne, całkowicie poza zasięgiem, jak symbole w obcym języku. Ale tak jak w nauce języka, nie wystarczy przeczytać podręcznik, trzeba ćwiczyć. Takimi ćwiczeniami są spotkania prowadzone przez Magdę. I dopiero one dały mi możliwość praktycznego stosowania NVC w życiu.

Krzysztof Więckowski

Uczestnik grupy empatii

Byłam u Magdy na weekendowych warsztatach. To, co tam pokazywała, otworzyło mi oczy na to, jak ludzie reagują na różne komunikaty. Zaczęłam z tego korzystać i rzeczywiście to działa! Jednak po pewnym czasie zdałam sobie sprawę, że nie chodzi tylko o innych, a w dużej mierze o mnie samą. Po indywidualnej sesji z Magdą udało mi się dojść do tego, czego brakowało mi w relacji z samą sobą. Dziękuję za pomoc w poprawianiu mojego funkcjonowania wśród innych. Szczerze polecam wszystkim taką wycieczkę w głąb siebie!

Kasia D.

Uczestniczka szkolenia wprowadzającego do NVC

Jestem już po dwóch warsztatach u Magdy i te okresy kojarzą mi się ze szczęściem i z poczuciem sensu.

Hania

Uczestniczka szkoleń online

Wiesz, że ja dopiero od roku umiem prosić? 40 lat uważałam, że jak to ja mam kogoś prosić. Umiem prosić, czyli wylazłam ze strefy komfortu. Ludzie są cudowni :))))). Sesje z Tobą w ubiegłym roku zmieniły moje życie :).

Ania S.

Uczestniczka sesji indywidualnych

Mimo posiadanej teorii nie mogłam do końca przełożyć jej na praktykę. Magda bardzo obrazowo wytłumaczyła mi proces 4 kroków NVC. Moja potrzeba zrozumienia została zaspokojona :). Bardzo polecam i dziękuję za pomoc.

Iwona

Uczestniczka sesji indywidualnej