Wczytuję

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

Ogólnopolska Sieć Ambasadorów Empatii

2020-09-22 godz. 18:00 - 20:30

499 zł
Ogólnopolska Sieć Ambasadorów Empatii

Czy chcesz dołączyć do drużyny osób, które budują świat pokoju i porozumienia?

Tworzymy Ogólnopolską Sieć Ambasadorów Empatii!

 

„Miłość i współczucie to konieczność, a nie luksus. Bez nich ludzkość nie może przetrwać”. Dalai Lama

 

Kryzys empatii?

Stephen Trzeciak i Anthony Mazzarelli, autorzy przełomowej książki “Compassionomics. The revolutionary evidence that caring makes a difference”, opisują wypadek, który wydarzył się w Szwecji w lutym 2007 roku, kiedy na autostradzie pod Uppsalą zderzyły się czołowo dwa podmiejskie autobusy. 6 osób zginęło a 56 przeżyło ten okropny wypadek. 5 lat później badacze zapytali każdego z ocalałych, co pamiętają z wypadku po tym czasie. Wielu z nich pamiętało ból fizyczny, jakiego wówczas doświadczyli – tego badacze się spodziewali, ale niezwykle zaskoczyło ich to, że prawie wszyscy najbardziej jednak zapamiętali coś innego – a mianowicie brak empatii ze strony pracowników opieki medycznej, którzy się wówczas nimi zajmowali w kilku różnych szpitalach.

Wygląda na to, i potwierdzają to badania w różnych krajach, że doświadczamy ogromnego kryzysu empatii.

Wystarczy przecież spojrzeć na to, co się dzieje ostatnio w Polsce – jak trudno nam zaakceptować inność, jak trudno widzieć człowieka w kimś, kto ma inne wartości, inne strategie działania.

Ale inna droga istnieje. Głęboko w to wierzymy i postanowiłyśmy, że zrobimy, co w naszej mocy, by nasza zdolność do empatii rosła.

 

Ambasadorzy Empatii

Program Rozwoju dla Pokoju „Ambasadorzy Empatii” Ewy Panufnik powstał już w 2008 roku. Ukończyło go już ponad 2000 osób, ale to wciąż kropla w morzu potrzeb.

Dlatego zdecydowałyśmy, że tworzymy Ogólnopolską Sieć Ambasadorów/Ambasadorek Empatii, czyli ludzi, którzy w różnych częściach naszego kraju będą nieśli wiedzę o potężnej mocy empatii.

Chcemy zainicjować ruch społeczny, który stanie się katalizatorem zmiany, jeśli chodzi o empatyczny kryzys.

 

Dla kogo

Jeśli coś takiego Cię woła i chcesz doświadczyć zmieniania świata na lepsze wraz z innymi podobnie czującymi osobami w bardzo praktyczny i namacalny sposób, a przy okazji odmienić swoje relacje oraz relację z samym/samą sobą, zapraszamy Cię do udziału w tym projekcie.

 

O szkoleniu

Projekt rozpocznie się 22 września 8-tygodniowym cyklem spotkań online, podczas których będziemy się uczyć, jak rozbudzać w sobie empatię oraz jak okazywać ją innym i sobie.

Będzie to intensywny trening empatii według podejścia Nonviolent Communication.

Chętni, którzy go ukończą i spełnią wymagania (obecność na przynajmniej 7 z 8 spotkań online, cotygodniowe spotkania w empatycznej parze, przesłanie raportu po ukończenia szkolenia), otrzymają tytuł Ambasadora/Ambasadorki Empatii i staną się częścią ogólnopolskiej sieci, niosąc empatię dalej w świat i odmieniając swoje bliskie i dalsze otoczenie. Kawałek po kawałku odmieniając Polskę.

 

– 8 spotkań online

Spotkamy się 8 razy we wtorki od 18:00 do 20:30 w dniach 22.09, 29.09, 6.10, 13.10, 20.10, 27.10, 3.11, 10.11

– Nagrania spotkań i materiały dodatkowe

Nagrania wszystkich spotkań oraz zestaw materiałów z teorią i ćwiczeniami dostępne będą przez rok na platformie online

– Grupa na Facebooku

Do Twojej dyspozycji będzie zamknięta grupa na Facebooku by łatwiej kontaktować się z nami i innymi uczestnikami

– Sieć wsparcia

Będziemy zachęcać wszystkie osoby uczestniczące w kursie do wzajemnego wspierania się i ćwiczenia empatii również po szkoleniu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Ambasadorów Empatii.

 

Bonusy

Dołączając do szkolenia otrzymasz za darmo dostęp do dwóch kursów online:

– „Ambasadorzy Empatii” autorstwa Ewy Panufnik o wartości 129 zł

– „Cztery kroki do lepszej relacji z innymi i sobą” Magdaleny Malinowskiej o wartości 89 zł.

 

O nas

 

Ewa Panufnik Ogólnopolska Sieć Ambasadorów EmpatiiEwa Panufnik

Jestem nieustającą poszukiwaczką życiowego sensu. Bywam trenerką, wizjonerką, twórczynią, inspiratorką i liderką. Odkąd pamiętam, marzyłam o tym, by zmieniać świat na lepsze. I to zawsze na dużą skalę. Wciąż wierzę, że zbudowanie świata, w którym każdy czuje się jak w domu, jest możliwe. Od wielu osób usłyszałam, że inspiruje ich we mnie połączenie odwagi i rozmachu działania z dużą wrażliwością. Jedną z moich najważniejszych wartości i ogromną pasją jest rozwój osobisty. Od 15 lat wspieram kobiety w dorastaniu – czyli braniu pełnej odpowiedzialności za swoje życie, po to, by móc się nim w pełni cieszyć. Ważną częścią mojej życiowej misji jest też dzielenie się wiedzą o tym, jak empatia może w niezwykły sposób zmieniać nas i nasze relacje. www.dojrzewalnia.pl

 

Magdalena Malinowska Empathic Way O mnieMagdalena Malinowska

Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy (certyfikat CNVC, USA). Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia dobrych relacji, prywatnych i zawodowych, poprzez szkolenia indywidualne i grupowe pogłębiające umiejętność skutecznej komunikacji. Inspiruję do szczerego dawania informacji zwrotnych oraz otwartości na perspektywę innych osób. Pomagam we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy (NVC) m.in. w związkachfirmach i w organizacjach pozarządowychwww.empathicway.pl

 

Dołącz do osób, które dzięki empatycznej postawie budują świat, w którym jest więcej pokoju i porozumienia i które transformują swoje relacje na o niebo lepsze oraz stają się wielkim wsparciem dla innych – partnera/partnerki, dzieci, przyjaciół, współpracowników, znajomych…

 

Zapraszamy, Ewa Panufnik i Magdalena Malinowska!

 

Cena promocyjna: 499 zł do 10 września

Cena regularna: 1199 zł

Jeśli cena jest przeszkodą, bo np. jesteś samotną mamą, daj nam znać a poszukamy rozwiązania: ewa@dojrzewalnia.pl

 

————–

Szkolenie Ogólnopolska Sieć Ambasadorów Empatii rozpocznie się 22 września 2020 i potrwa 8 tygodni. Szkolenie będzie się składało z 8 spotkań online. Nagrania oraz materiały szkoleniowe będą dostępne przez rok na platformie Wirtualnej Dojrzewalni. Będziesz mieć do niej dostęp w dowolnym czasie i z dowolnego komputera/telefonu. Wymaga to posiadania konta na platformie (utworzy się samodzielnie przy składaniu zamówienia) i zalogowania się.

Szczegóły

Data:
2020-09-22
Godzina:
18:00 - 20:30
Koszt:
499 zł
Tagi:
, , , , , , , ,

Miejsce

Online (ZOOM)