Wczytuję

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

Empatyczna grupa wsparcia dla rodziców

2016-10-07 godz. 17:30 - 19:00

Free
Empatyczna grupa wsparcia

Empatyczna grupa wsparcia dla Ciebie.

Jeśli jesteś mamą lub tatą i czasem brakuje Ci możliwości wyrzucenia z siebie tego wszystkiego, co leży Ci na sercu, to zapraszamy na cykl czterech spotkań Empatycznej grupy wsparcia. Na spotkaniach będziesz mógł/mogła podzielić się z innymi tym, co jest dla Ciebie w danej chwili ważne oraz będziesz mieć okazję wysłuchać innych. Pokażemy Ci jak w praktyce działa komunikacja oparta na empatii bazująca na świadomym wyrażaniu swoich uczuć i potrzeb, a także braniu pod uwagę uczuć i potrzeb drugiej osoby.

Empatyczna grupa wsparcia – co może Ci dać udział w niej?

  • Nawiążesz kontakt ze swoimi uczuciami.
  • Otrzymasz empatię i wsparcie w dotarciu do swoich potrzeb.
  • Zostaniesz w pełni wysłuchany/wysłuchana, bez oceniania, przerywania czy krytykowania.
  • Nawiążesz głęboki, prawdziwy kontakt z innymi osobami.
  • Poćwiczysz uważne, empatyczne słuchanie oraz rozpoznawanie uczuć i potrzeb u innych osób, co przyda Ci się w kontakcie z partnerką/partnerem i dzieckiem.
  • I wiele, wiele więcej!

Dołącz do nas już teraz!

Forma spotkań:

Każde spotkanie będzie się składało z dwóch części. Pierwszej, mającej na celu poznanie nowych sposobów komunikowania się i drugiej, praktycznej, polegającej na ćwiczeniu poznanego narzędzia. Będziemy pracować w parach, grupach i indywidualnie. Będzie też przestrzeń na dzielenie się tym, co na co dzień jest trudne i na wzajemne inspirowanie się możliwymi rozwiązaniami.

Dla kogo:

Empatyczna grupa wsparcia skierowana jest do osób, które:

  • są rodzicami;
  • potrzebują czasu dla siebie;
  • chcą być wysłuchane i zrozumiane oraz wysłuchać i zrozumieć innych.

Zapraszamy zwłaszcza tych rodziców, którzy są otwarci na uczenie się nowych rzeczy i wdrażanie ich w codziennym życiu.

Pierwszeństwo mają rodzice mieszkający na Pradze Południe.

Miejsce:

Fundacja Rodzinna, ul. Paca 40, Warszawa

Czas trwania:

4 spotkania trwające 1,5 h.

Terminy:

Spotkania odbywać się będą w piątki w godzinach 17:30-19:00.

1 spotkanie – 7 października 2016 r.

2 spotkanie – 21 października 2016 r.

3 spotkanie – 4 listopada 2016 r.

4 spotkanie – 18 listopada 2016 r.

Koszt:

Spotkania są bezpłatne, jednak w ramach wymiany, by odwdzięczyć się Fundacji Rodzinnej za udostępnienie sali na spotkania, zachęcamy do zakupu w kawiarni kawy i/lub ciastka, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Zapisy:

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Pierwszeństwo mają rodzice mieszkający na Pradze Południe. Maksymalna liczba uczestników: 15. Zapisując się deklarujesz udział we wszystkich czterech spotkaniach grupy.

Aby się zapisać wyślij wiadomość na adres: kontakt@empathicway.pl. Od razu podaj nam dzielnicę, w której mieszkasz.

Jeśli się zapisałeś/zapisałaś, a nie będziesz w stanie wziąć udziału w spotkaniach, daj nam znać z odpowiednim wyprzedzeniem byśmy mogli zaprosić osoby z listy rezerwowej.

Prowadząca:

Magdalena MalinowskaTrenerka komunikacji. Współtworzy firmę Empathic Way, która powstała by dzielić się z innymi wiedzą na temat komunikacji empatycznej poprzez szkolenia i sesje indywidualne. Ukończyła m.in. psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Warsztaty prowadzi od 2013 roku. Ma wieloletnie doświadczenie w koordynacji strategii szkoleniowej w programie europejskim Erasmus+ oraz we współpracy z organizacjami pozarządowymi. www.empathicway.pl

Do zobaczenia!