Wczytuję

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie już się odbyło.

Empatyczni – grupa ćwicząca komunikację empatyczną w Białymstoku

2019-03-11 godz. 17:00 - 20:00

60 zł – 70 zł
Empatyczni – grupa ćwicząca komunikację empatyczną w Białymstoku Empathic Way Magdalena Malinowska

Empatyczni – grupa ćwicząca komunikację empatyczną

Białystok

Najbliższe, ostatnie już, spotkanie 11 marca!

 

Jeśli Twoje relacje z innymi nie są tak satysfakcjonujące, jak byś chciał/chciała i pragniesz zwiększyć szansę na porozumienie, serdecznie zapraszamy na spotkania, podczas których w przyjaznej atmosferze, krok po kroku, poznasz tajniki Porozumienia bez Przemocy (NVC) i pogłębisz umiejętność stosowania ich w praktyce.

Te spotkania są dla Ciebie, jeśli chcesz:
– rozwinąć umiejętność słuchania innych ludzi;
– dowiedzieć się, czym jest empatia i jak mieć ją zawsze pod ręką;
– nauczyć się wyrażać swoje potrzeby i prośby tak, by mieć większą szansę na ich spełnienie;
– zwiększyć skuteczność porozumiewania się z bliskimi;
– popraktykować Porozumienie bez Przemocy w bezpiecznych warunkach, by łatwiej stosować je w życiu codziennym;
– spotkać osoby, dla których też ważna jest jasna i szczera komunikacja.

Porozumienie bez Przemocy można wykorzystać praktycznie wszędzie: w domu, w pracy, na ulicy, na spotkaniach z przyjaciółmi. Twoje relacje staną się bardziej harmonijne i satysfakcjonujące. Przestaniesz reagować z automatu w trudnych emocjonalnie sytuacjach, a zaczniesz bardziej zwracać uwagę na potrzeby zarówno Twoje, jak i drugiej osoby.

FORMUŁA:

Cały cykl składa się z pięciu 3-godzinnych spotkań, które będą miały formę warsztatową:
– Podczas warsztatów będziemy łączyć teorię z praktyką – większość zajęć stanowić będą ćwiczenia w parach, w grupach i indywidualne.
– Pomiędzy spotkaniami będzie czas na wypróbowanie tego, czego się dowiesz, w codziennym życiu.
– Wsparcie między spotkaniami – jeśli zapiszesz się na cały cykl, w pakiecie otrzymasz możliwość jednej indywidualnej 60-minutowej konsultacji z trenerką przez Skype lub telefon. Dodatkowo, odpowiem na Twoje pytania zadane mailowo.

KIEDY: 

Zaczynamy 29 października, kończymy 11 marca. Spotykamy się raz w miesiącu od 17:00 do 20:00.

DATY i TEMATYKA spotkań w tym cyklu:

29 października 2018 – Więcej empatii, mniej sympatii – pogłębiamy słuchanie
19 listopada 2018 – Empatia dla siebie versus rozczulanie się nad sobą
21 grudnia 2018 – Trudne komunikaty – co nadawca mógł mieć na myśli? Praktyka zgadywania uczuć i potrzeb
7 stycznia 2019 – Kompas potrzeb – jak sobie radzisz ze wstydem?
11 lutego 2019 – Dance Floor – oswajamy swoje strachy
11 marca 2019 – Proszenie i odmawianie – ćwiczenia pogłębiające oraz praktyka wyrażania siebie w szczery sposób.

Tematy poszczególnych spotkań będą dostosowywane do potrzeb grupy, więc mogą się nieznacznie zmienić.

INWESTYCJA:

300 zł/cały cykl
70 zł/pojedyncze spotkanie.

Cena za cały cykl zawiera przerwy kawowe, materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia, wydruki. Jeżeli cena jest jedyną przeszkodą w tym, żebyś uczestniczył/uczestniczyła w warsztatach, zadzwoń: 506 007 723. Znajdziemy rozwiązanie. Wystawiamy dyplomy potwierdzające uczestniczenie w szkoleniu.

MIEJSCE: 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mozaika w Białymstoku, ul. Mickiewicza 11.

ZAPISY:

Aby się zapisać wyślij wiadomość na adres: kontakt@skontaktowani.pl

ORGANIZATORZY: 

Pracownia Relacji Skontaktowani: www.skontaktowani.plfacebook.com/skontaktowani/
Empathic Way: www.empathicway.plhttps://www.facebook.com/empathicwaypl/

PROWADZĄCA: 

Magdalena Malinowska – trenerka komunikacji, dyplomowana coach.

Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji, prywatnych i zawodowych, poprzez szkolenia indywidualne i grupowe pogłębiające umiejętność skutecznej komunikacji. Inspiruję do szczerego dawania informacji zwrotnych oraz otwartości na perspektywę innych osób. Pomagam we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy (NVC) m.in. w związkachfirmach i w organizacjach pozarządowych. Pracuję głównie z osobami, które pragną czerpać radość i spełnienie z autentycznych relacji z innymi. Jestem w trakcie procesu certyfikacji w The Center for Nonviolent Communication (CNVC).

Moje działania oparte są o Porozumienie bez Przemocy (NVC), którego twórcą jest Marshall B. Rosenberg, o metody edukacji pozaformalnej oraz podejście Coaching for Transformation. Prowadzę firmę Empathic Way (www.empathicway.pl), w ramach której propaguję Porozumienie bez Przemocy (NVC) oraz rozpowszechniam szczere i jasne wyrażanie siebie oraz słuchanie innych z szacunkiem i empatią. Prowadzę Warszawską Grupę Empatii, oferuję regularne warsztaty grupowe i szkolenia indywidualne zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jestem autorką kursu online „Cztery kroki do lepszej relacji z innymi i sobą”.

Ukończyłam psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, roczną Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA, trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w Dojrzewalni Róż oraz szkolenie „Coaching oparty na potrzebach” prowadzone przez Pernille Plantener z Danii, która jest akredytowanym coachem PCC ICF oraz Coaching for Transformation. Ukończyłam też studia podyplomowe Life Coaching Start Up w Collegium Civitas, którego program został zaakceptowany przez ICF (Approved Coach Specific Training Hours ACSTH).

Porozumienie bez Przemocy poznałam w 2010 roku i „przepadłam” na zawsze. Trenerki i trenerzy, od których uczyłam się Porozumienia bez Przemocy to m.in.: Miki Kashtan, Yoram Mosenzon, Roxy Manning, Sabine Geiger, Kay Rung, Liv Larsson, Joanna Młynarz, Lucyna Wieczorek, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Towe Widstrand, Shona Cameron, Deborah Bellamy, Joachim Berggren, Aga Rzewuska-Paca i Magdalena Sendor.

Prowadziłam warsztaty między innymi dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Dzieci Niczyje), Fundacji EY, dla uczestników Festiwalu Progressteron i dla studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej. Mam prawie dziesięcioletnie doświadczenie w edukacji pozaformalnej oraz we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Współorganizowałam Maraton Empatii w 2016 roku oraz dwie edycje Polskiego Festiwalu NVC (w 2017 i 2018 roku). Zorganizowałam międzynarodowy projekt Time for Empathy, w ramach którego trenerzy z całej Europy dzielili się za darmo swoją wiedzą z zakresu NVC.

Szczegóły

Data:
2019-03-11
Godzina:
17:00 - 20:00
Koszt:
60 zł – 70 zł

Miejsce

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mozaika
ul. Mickiewicza 11
Białystok, Polska