Lista stron NVC

Lista stron NVC Empathic Way

Lista stron NVC

Maj 2019.

 

W Internecie znajdziesz wiele miejsc zawierających informacje o Porozumieniu bez Przemocy (NVC), jest ich sporo i z każdym miesiącem powstają nowe. Czasem trudno nadążyć, przygotowałam zatem ściągę. Poniższa lista stron NVC zawiera wszystkie strony do których udało mi się dotrzeć. Większość z nich to miejsca, które sama chętnie odwiedzam, gdyż zawierają ciekawe artykuły, wartościowe materiały do pobrania lub ofertę interesujących szkoleń.

Zapraszam do eksplorowania!

 

Polecane strony

Empathic Way www.empathicway.pl Na mojej stronie znajdziesz zaproszenia na warsztaty i darmowe wyzwania online oraz ciekawe artykuły o Porozumieniu bez Przemocy i budowaniu satysfakcjonujących relacji. Polecam zwłaszcza:

Polski Festiwal NVC http://polskifestiwalnvc.pl/ Strona Polskiego Festiwalu NVC, który współorganizuję. Festiwal jest inicjatywą skupiającą środowisko osób praktykujących Porozumienie bez Przemocy w całej Polsce. Pierwszy Festiwal odbył się w 2017 roku, drugi: 31 maja – 3 czerwca 2018!
Dojrzewalnia www.dojrzewalnia.pl Strona zawierająca informacje o wszystkich szkoleniach
i projektach Dojrzewalni. Znajdziesz tu m.in.:

Szkoła Trenerów Komunikacji opartej na Empatii www.szkolatrenerowempatii.pl

 

Jeśli chcesz dogłębnie poznać Porozumienie bez Przemocy
i pracować jako trener/trenerka, to gorąco polecam szkołę Dojrzewalni. Najchętniej zaczęłybyśmy ją jeszcze raz 😉

  • W zakładce Kalendarz znajdziesz ogłoszenia o różnych szkoleniach. Jeśli jesteś absolwentem/absolwentką szkoły to możesz umieścić tu informację o swoim szkoleniu.
  • W zakładce Lubimy pisać znajdziesz ciekawe teksty o NVC oraz o pracy trenera.
Trenerzy NVC http://trenerzynvc.pl/ Strona skupiająca w jednym miejscu certyfikowanych trenerów NVC działających w Polsce. Znajdziesz tu ich dane kontaktowe oraz informacje dotyczące certyfikacji CNVC.
www.nvc.info.pl Strona stworzona przez Aleksandrę Bagińską. Podstawowe źródło informacji dla wszystkich osób zainteresowanych NVC. Polecam zwłaszcza zakładki:

Dominika Jasińska www.dominikajasinska.pl Na stronie znajdziesz m.in.:

Babska Dżungla http://babskadzungla.pl/ Czy Beatę Kosiacką trzeba przedstawiać? 🙂 Wymyśliła i zorganizowała konferencję Od wstydu do odwagi wraz z którą rozpoczęła w Polsce „rewolucję odwstydzania”. Z jej inspiracji powstał projekt Czego najbardziej?! Coach, trenerka, mediatorka.
Łukasz Bieliński http://blog.lukaszbielinski.pl/

 

Tak, są w Polsce mężczyźni, którzy zajmują się Porozumieniem bez Przemocy! Łukasz zainicjował tłumaczenie nagrań Marshalla Rosenberga na polski – kilka z nich jest już dostępnych. Na stronie znajdziesz też ciekawe artykuły i filmiki.
Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. http://przyjacielezyrafy.blogspot.com/ Znasz bajki o żyrafie Bibi i szakalu Zenonie? Polecam blog autorek tych książek dla dzieci: Anety Ryfczyńskiej i Joanny Berendt.
LeaNCe Efficiency & Nonviolent Communication http://leance.org/ Na stronie znajdziesz informacje o szkoleniach Marty Kułagi oraz o idei Turkusowych Organizacji.
Mapa NVC w Polsce http://bit.ly/nvcwpolsce Mapa Google, na której pokazane jest, gdzie w Polsce można znaleźć osoby szerzące Porozumienie bez Przemocy. Zerknij i sprawdź, co się dzieje w Twojej miejscowości lub gdzieś w pobliżu :).

 

Inne polskie strony warte odwiedzenia (alfabetycznie)

 

Wybrane strony internetowe po angielsku

Grupy na Facebooku

Po polsku (ogólnopolskie)

Po polsku (lokalne)

Po angielsku

Darmowy plik pdf z powyższą listą otrzymasz zapisując się na mój Newsletter.

Lista stron NVC Empathic Way

 

A Ty, jakie strony związane z Porozumieniem bez Przemocy 

lubisz odwiedzać?

Zostaw swój komentarz. Chętnie uzupełnię listę o nowe pozycje.

 

Uczucia i potrzeby w pigułce

Pragniesz lepiej wyrażać swoje uczucia i potrzeby, ale brakuje Ci słów? Pobierz darmową listę uczuć i listę potrzeb NVC oraz listę stron NVC.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Empathic Way w celu przesyłania newslettera z aktualnościami i informacjami handlowymi drogą elektroniczną.

Twój adres mailowy jest u nas bezpieczny – nie przekazujemy go nikomu i nie spamujemy. W każdej chwili możesz się wypisać.