Lista stron NVC

Sierpień 2023.

W Internecie znajdziesz wiele miejsc zawierających informacje o Porozumieniu bez Przemocy (NVC). Jest ich sporo i z każdym miesiącem powstają nowe. Czasem trudno nadążyć, przygotowałam zatem ściągę. Poniższa lista stron NVC zawiera wszystkie strony, do których udało mi się dotrzeć. Większość z nich to miejsca, które sama chętnie odwiedzam, gdyż zawierają ciekawe artykuły, wartościowe materiały do pobrania lub ofertę interesujących szkoleń.

Zapraszam do eksplorowania!

Polecane strony

Empathic Way
www.empathicway.pl

Na mojej stronie znajdziesz zaproszenia na warsztaty, darmowe wyzwania online oraz ciekawe artykuły o Porozumieniu bez Przemocy i budowaniu satysfakcjonujących relacji. Polecam zwłaszcza:

 

Fundacja Miejsce Ludzi
miejsce-ludzi.com

Strona Agnieszki Pietlickiej i Fundacji Miejsce Ludzi. Znajdziesz tam wiele interesujących materiałów o Porozumieniu bez Przemocy oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach. W zakładce Wydawnictwo kupisz książki NVC, w tym Itinerarium NVC, które napisałam razem z Martą Kułagą.

 

Szkoła Trenerów Komunikacji opartej na Empatii www.szkolatrenerowempatii.pl

Jeśli chcesz dogłębnie poznać Porozumienie bez Przemocy i pracować jako trener/trenerka, to gorąco polecam szkołę Lucy Wieczorek. Najchętniej zaczęłabym ją jeszcze raz :). W zakładce Do przeczytania znajdziesz ciekawe teksty o NVC oraz o pracy trenera.

 

Trenerzy NVC
http://trenerzynvc.pl/

Strona skupiająca w jednym miejscu certyfikowanych trenerów i certyfikowane trenerki NVC działające w Polsce. Znajdziesz tu ich dane kontaktowe oraz informacje dotyczące certyfikacji CNVC.

 

Babska Dżungla
http://babskadzungla.pl/

Babska Dżungla założona została przez Beatę Kosiacką, która wymyśliła i zorganizowała konferencję Od wstydu do odwagi wraz z którą rozpoczęła w Polsce „rewolucję odwstydzania”. Z jej inspiracji powstał projekt Czego najbardziej?! Coach, trenerka, mediatorka.

 

Łukasz Bieliński
http://blog.lukaszbielinski.pl/

Łukasz zainicjował tłumaczenie nagrań Marshalla Rosenberga na polski – kilka z nich jest już dostępnych. Na stronie znajdziesz też ciekawe artykuły i filmiki.

 

Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. http://przyjacielezyrafy.blogspot.com/

Znasz bajki o żyrafie Bibi i szakalu Zenonie? Polecam blog autorek tych książek dla dzieci: Anety Ryfczyńskiej i Joanny Berendt.

 

Leance
http://leance.org/

Na stronie znajdziesz informacje o szkoleniach Marty Kułagi oraz o idei Turkusowych Organizacji.

 

Inne polskie strony warte odwiedzenia (alfabetycznie)

Wybrane strony internetowe po angielsku

Grupy na Facebooku

Po polsku (ogólnopolskie)

Po angielsku

Darmowy plik pdf z powyższą listą stron NVC otrzymasz zapisując się na mój Newsletter.

Lista stron NVC Empathic Way

A Ty, jakie strony związane z Porozumieniem bez Przemocy 

lubisz odwiedzać?

Zostaw swój komentarz. Chętnie uzupełnię tę listę stron NVC o nowe pozycje.

Magda